Çocuk ve Oyun Halısı Nedir?


Her çocuk özel ve farklıdır. Ancak onların temel gereksinimleri aynıdır;

İlgi, anlayış, güven, kendini ifade etme özgürlüğü ve sağlık…

 

İşte bu temel gerçekten yola çıkan çocuk ve oyun halıları, kullanıcıları olan çocuk ve gençlere yönelik tasarımları; yaşa, cinsiyete, ilgi alanlarına, kişilik özelliklerine göre seçim yapabilecekleri ölçüde ayrıntılı düşünülerek üretilmeye başlanmıştır.

 

Günümüz kuşağının ekran bağımlısı ve yalnız çocuklarının, ailesi ve arkadaşları ile iletişimini güçlendirecek alternatif aktivite ve oyun alanlarına olan ihtiyacını dikkate alarak geliştirilen Çocuk ve Genç Oyun Halıları, tasarımlarıyla da ürün geliştirilmesinde ki sosyal sorumluluğu da gayet başarılı vurguluyor.

 

Çocuk ve Genç Oyun Halıları hem çocukların hayal gücünü harekete geçirip zenginleştirmeyi, hem de kendilerini her zaman dostlarıyla birlikte hissedecekleri, onlara özel bir dünya oluşturmak amacıyla son dönemde ayrı bir sektör haline geldi.

 

Pedagoglar ve sosyologlar, dünya genelinde yapılan araştırmalar sonucunda Z kuşağı olarak adlandırılan günümüz kuşağının, ekran  bağımlısı ve yalnız olduklarını, çok fazla oyuncak seçeneği olmasına karşın oyun kurmakta zorlandıklarını ve çabuk sıkıldıklarını belirtiyorlar.

Oyun oynamanın çocuğun psiko-sosyal gelişiminin en önemli gereksinimi olduğunu ifade ederek ailelerin, çocuklarını ekran karşısından uzaklaştırıp hayal güçlerini geliştirecek oyunlar kurmasına yardımcı olmasını öneriyorlar.

 

Çocukların birçoğunun sahip olduğu ama oyun kurmakta zorlanıp çabuk sıkıldıkları bebekler, arabalar  ve sevimli hayvan figürleri, çocuk halılarında ilham veren tasarımları ile her gün farklı bir işlev kazanıyor. Oyun kurma yetisi ve hayal gücü gelişen çocuğun, kendi yarattığı özel dünyaya yolculuk fırsatına, aile ve arkadaşları da eşlik ettiğinde, çocuk oyun halıları işlevinin ötesinde benzersiz bir paylaşım zemini oluyor.

Yaş, cinsiyet, ilgi alanı ve kişilik özelliklerine göre seçim yapabilecekleri ölçüde ayrıntılı düşünülmüş, farklı seçenekler barındıran koleksiyondaki halıların ortak özelliği ise; hipoalerjik, antistatik, lekeye dayanıklı ve alev almayan özel bir yapıya sahip olması.

Çocuk ve Oyun Halısı Nedir? ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2011 Saat : 8:49

Çocuk ve Oyun Halısı Nedir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

haliyikama sik kullan hali yikama resim galeri

Son Yorumlar

ataköyde halı yıkama ataköy halı yıkama avcılar halı yıkamacı avcılar halı yıkama firması avcılar halı yıkatma bahcelievlerde halı yıkama firması bahcelievler halı yıkama bahcelievler halı yıkamacı bakırköyde halı yıkama bakırköyde perde yıkama bakırköy halı yıkama bakırköy yorgan yıkama bakıröy halı yıkama el dokuma halı fabrikası facebook fiyat halı halıcı halı temizleme halı yıkama halı yıkama ataköy halı yıkamacı halı yıkama firması bakırköy halı yıkama fiyat halı yıkama resimler halı yıkamayıcı ipek halı ipek halı nası yıkanmalı ipek halı yıkanırmı kampanya koltuk temizleme koltuk yıkama koltuk yıkatma perde yıkama perde yıkama fiyatları stor güneşlik yıkama stor perde temizliği stor perde yıkama yatak nasıl yıkanır yatak yıkama yatak yıkatma yorganlarınız nasıl yıkanır yorgan yıkama fiyatları İpek halı yıkama