El Dokuma Halı Yıkama


El dokuma halı temizliginde veya leke sorunlarında mutluka bu konuda uzman olarak faaliyet gösteren bir firmadan yardım almanızı öneririz. Biz super halı yıkama fabrikası olarak el dokuma halı yıkama konusunda sizin yanınızdayız.

Piyasamızda ticari gayelerle konusu el dokuma halısı olmayan bir çok firma mevcuttur. Halılarımızı bu tarz firmalara verdigimizde kullandıkları deterjanı bilmediğimizden veya uygulayacağı yöntem’ den dolayı halılarımız zarar görebilir, renklerinde solmalar yaşanabilir, halılarımız deforme olabilir ömürlerinden ve değerlerinden kayıplar yaşanabilir.

Biz super halı yıkama fabrikası olarak halılarınız fabrikamıza geldiğinde halı çeşit ayrımından geçtikten sonra her halı ayrı yöntem ve ayrı deterjan ile yıkanır. Halılarınızın güvende olması için  genelde aynı halı yıkama fabrikası ile çalışmanızı ve halılarınızın deterjanı ile ilgi bilgi alabiliceğiniz bir halı yıkama fabrikası ile çalışmanızı öneririz.

 

El dokuma halı:  Eldokuma halılar Halıya dokuma sanatı içinde karakterini veren düğümlü teknik, ilk kez Orta Asya’da Türklerin bulunduğu bölgelerde ortaya çıkmış, gelişimini Türklerle sürdürmüş ve tüm İslam dünyasına Türkler tarafından tanıtılmıştır. Bu geleneksel sanatımızın varlığından, sağlam tekstil motifleri ve düğüm tekniği ile günümüzde de söz edebiliriz. Türk halısının bu teknik özellikleri, düzenli ve sürekli gelişmesinin en büyük dayanağı olmuştur. Düğümlü halıların çok uzun bir geçmişi vardır. Bu tekniğin bulunuşu, göçebe bir kavmin daha kalın ve ısıtıcı bir zemin bulmak arzusu gibi, pratik bir nedene dayanmaktadır.
Buluntular, düğümlü halının ilk kullanıldığı yerin Orta Asya olduğunu göstermektedir. Önemli olan, daha sonra büyük sanat değeri kazanacak olan bu dokuma biçiminin, Türklerin bulunduğu bölgede ortaya çıkmış olmasıdır. Altayların eteğinde, Pazırık kurganlarının birinde bulunmuş olan halı, konunun uzmanlarını çelişik düşüncelere yöneltecek teknik ve dekoratif özelliklere sahiptir. Türk düğümü tekniği (Gördes düğümü) ile yapılmış olması, Türk halı sanatının geleneksel tekniğinin çok eski bir geçmişe dayandığını göstermektedir. Bugün için tek örnek olan bu halıyı, Hun Türklerine ait kabul etmek, hem bulunduğu yer hem de tarihlendirme bakımından -M.Ö. 3. ile 1. yüzyıl arası- uygun görülmektedir.
Bu halının bulunmasından önce bilinen eski düğümlü örnekler ise, Doğu Türkistan’da ele geçmiş olan küçük parçalardır. Bu örnekler, M.S. 3. ile 6. yüzyıl arasına tarihlenirler. Tek argaç üzerine açık düğümleme tekniği ile yapılmış olan bu halı parçaları, yalın geometrik motifleri ve parlak renkleri ile dikkati çekerler.

El Dokuma Halı Yıkama ile Benzer Yazılar:

1 Aralık 2011 Saat : 7:14

El Dokuma Halı Yıkama Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

haliyikama sik kullan hali yikama resim galeri

Son Yorumlar

ataköyde halı yıkama ataköy halı yıkama avcılar halı yıkamacı avcılar halı yıkama firması avcılar halı yıkatma bahcelievlerde halı yıkama firması bahcelievler halı yıkama bahcelievler halı yıkamacı bakırköyde halı yıkama bakırköyde perde yıkama bakırköy halı yıkama bakırköy yorgan yıkama bakıröy halı yıkama el dokuma halı fabrikası facebook fiyat halı halıcı halı temizleme halı yıkama halı yıkama ataköy halı yıkamacı halı yıkama firması bakırköy halı yıkama fiyat halı yıkama resimler halı yıkamayıcı ipek halı ipek halı nası yıkanmalı ipek halı yıkanırmı kampanya koltuk temizleme koltuk yıkama koltuk yıkatma perde yıkama perde yıkama fiyatları stor güneşlik yıkama stor perde temizliği stor perde yıkama yatak nasıl yıkanır yatak yıkama yatak yıkatma yorganlarınız nasıl yıkanır yorgan yıkama fiyatları İpek halı yıkama