Peluş Halı Nedir?


Peluş halı, bildiğimiz klasik halı anlayışına gerek hammadesi gerekse tasarımları ile çok farklı açıda duran bir ürün.

Diğer yandan ürünler farklı desen ve boyutlarda olsa da hepsinde kullanılan hammadde aynı.

Kullanılan hammadde seçiminde insan sağlığı ve hijyen ön planda tutulan peluş halılar, akriliği, doğal lateksi ve modakriliği ile son zamanlarda bir çok yaşam mekanında yerini almaya devam ediyor.

 

Modakrilik, hayvan kılına en yakın ürün olmasının yanı sıra, yanmazlık ve anti-alerjik olma özelliği de taşıyor. Akrilik ve modakrilikle üretilen peluşların altı lateks kaplanarak halı haline getiriliyor.

 

Sonsuz desen ve farklı kabartma seçenekleri ile farklı koleksiyonları üretilen peluş halıların tüy boyu ise onbeş milimetre (15mm). Kimi özel peluş halı üretimi yapan firmalarda şekilli kesimlerin yoğun olarak kullanıldığını görmek mümkün. Bu tür özellikte ki peluş halılar ise, özellikle çocuk odaları için kullanılmakta ve kamyon, köpek, kedi gibi sevimli kesimlerden oluşmaktadır. Yada tüketicinin belirlediği tasarım, renk ve desende de üretilebilmektedir.

 

Peluş halıda kullanılan kabartma yöntemlerinde amaçlanan ise tüketiciye farklı bir dokunuş hissi vermektir.

 

Tabanlarında kaymaz lateks bulunması, çamaşır makinesinde yıkanabilmesi ve 2 yıllık garanti süresi ise peluş halılarda gözden kaçmayan faktörler.

 

Yurtiçinde ve yurtdışında yoğun taleplerde istek bulunan peluş halılar en çok “Klozet takımı, banyo paspası, yolluk, salon ve odalarda kullanılıyor. Yani birçok seçkin peluş halı bayiinde evin her bölümüne kullanılmaya uygun peluş halı bulmak mümkün. Bu halıların hepsi aynı dayanıklılık ve yıkanma özelliğini taşıyor. Sadece desen ve boyut farkı var.

Peluş Halı Nedir? ile Benzer Yazılar:

17 Kasım 2011 Saat : 8:47

Peluş Halı Nedir? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

haliyikama sik kullan hali yikama resim galeri
ataköyde halı yıkama ataköy halı yıkama avcılar halı yıkamacı avcılar halı yıkama firması avcılar halı yıkatma bahcelievlerde halı yıkama firması bahcelievler halı yıkama bahcelievler halı yıkamacı bakırköyde halı yıkama bakırköyde perde yıkama bakırköy halı yıkama bakırköy yorgan yıkama bakıröy halı yıkama el dokuma halı fabrikası facebook fiyat halı halıcı halı temizleme halı yıkama halı yıkama ataköy halı yıkamacı halı yıkama firması bakırköy halı yıkama fiyat halı yıkama resimler halı yıkamayıcı ipek halı ipek halı nası yıkanmalı ipek halı yıkanırmı kampanya koltuk temizleme koltuk yıkama koltuk yıkatma perde yıkama perde yıkama fiyatları stor güneşlik yıkama stor perde temizliği stor perde yıkama yatak nasıl yıkanır yatak yıkama yatak yıkatma yorganlarınız nasıl yıkanır yorgan yıkama fiyatları İpek halı yıkama